Čištění a desinfekce povrchů bazénů a okolí

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Každý bazénový povrch se časem znečistí, záleží na tom jak rychle. Proces je závislý nejen na zatížení bazénu, ale také na chemických vlastnostech bazénové vody. Častým nepřítelem provozovatelů bazénů bývá usazování vodního kamene, což úzce souvisí s uhličitanovou tvrdostí vody. Samozřejmě můžeme povrch bazénu čistit běžnými úklidovými přípravky, ale vzhledem k tomu, že s čištěnou plochou a částečně i čistidlem často přichází do styku voda v bazénu, je nutné brát ohled na uchování její kvality a hygienické nezávadnosti.

Čisticí přípravky řady GHC jsou speciálně vyvinuté látky pro použití ve veřejných bazénech pro čištění povrchu a stěn bazénu, aniž by byla bazénová voda kontaminována či znehodnocena při kontaktu s těmito látkami. Přípravky slouží pro vysoce účinné, ale současně šetrné čistění všech typů povrchů veřejných bazénů a koupališť, použitelné pro povrchy betonové, natírané, s obkladem, s mozaikou, vyfóliované i pro nerezové.


GHC Čistič GEL
Univerzální, velmi účinný a příjemný čistič s gelovou konzistencí vhodný pro čištění všech druhů bazénových povrchů, je velmi účinný zejména na mastné nečistoty (linka na stěně bazénu kolem hladiny, usazeniny na dlaždičkách a fóliích apod.). Přípravek je velmi praktický při nanášení na čištěnou plochu díky své gelové konzistenci, která omezuje stékání přípravku do vody a zvyšuje tak jeho přilnavost k čištěnému povrchu a tím i výslednou účinnost čištění.

Při použití je přípravek vhodné nanést rozstřikovačem, kartáčem nebo houbou na znečištěné plochy a nechat jej působit cca. 5 minut. Po uplynutí této doby se musí čištěné plochy důkladně setřít. Pokud přípravek vnikne do vody, není nutné bazén vypouštět, přípravek se velmi rychle biologicky rozloží, aniž by ohrozil zdraví koupajících se a působil na kvalitu vody. Proto lze gelový čistič GHC používat i při napuštěném bazénu. Přípravek je vhodné používat při pravidelném čištění stěn bazénu a také při důkladném čištění dna při odstávkách nebo před zahájením letní sezóny na letních koupalištích. Dodáváme jej v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.

 

GHC Čistič EXTRA
Vysoce účinný čistič v práškové formě byl vyvinut speciálně pro čištění silně znečistěných ploch všech druhů bazénových povrchů (obklady, plastové folie, nátěry, nerez). Přípravek je silně alkalický, vysoce účinný zejména na mastné nečistoty jako je např. tuk, olej, zbytky kůže, saze. 
Snadno rozpouští nečistoty tvořící nehezkou a nehygienickou linku okolo hladiny bazénu a je nepřekonatelný při přípravě a čistění letního bazénu pro novou sezónu a čištění aquaparků po zimní přestávce.

GHC Čistič EXTRA je speciálně určen na odstranění znečistění v rozích, přelivných hranách bazénu, tam kam zatéká voda a opět usychá a je nedostižný v boji proti zaschnutému znečistění na podlaze v okolí bazénu. Při odstraňování i zažrané špíny není třeba pracovat s námahou, přípravek nečistoty rozpouští a mohou se pouze snadno setřít. Díky své vysoké koncentraci a účinnosti je spotřeba přípravku velmi malá, může se i dlouhodobě skladovat.

Přípravek neovlivňuje kvalitu bazénové vody, ve velkém množství zvyšuje pH, ale malé množství použité na čistění nemůže pH vody v bazénu změnit. Dodáváme jej v plastovém kyblíku 5 kg nebo 25 kg soudku.


GHC Odstraňovač vodního kamene
Slouží k odstranění usazeného vodního kamene a dalších minerálních usazenin z povrchu bazénu a jeho částí. Přípravek je vytvořen na bázi anorganické kyseliny a aplikuje se v koncentrovaném stavu na stěny a dno vypuštěného bazénu, případně na usazeniny vzniklé na plochách okolo bazénu. Dodáváme jej v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.