Chemie pro zahradní jezírka a biotopy

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Jako ryze chemická společnost s více jak stoletou tradicí patříme k leadrům na trhu v oblasti výroby a dodávek chemikálií pro úpravu vody jak pitné, tak ale i pro úpravu vody ve veřejných nebo soukromých bazénech. I nadále se snažíme rozšiřovat naše portfolio a přinášíme Vám produkty Pond System - chemie pro zahradní jezírka.

Pond System představuje ucelený program přípravků pro úpravu vody v zahradních (koupacích) jezírkách a biotopech. Jedná se o přípravky s chráněným patentovým složením, které jsou vyráběné v USA. V zámoří se již mnoho let používají a mají vynikající účinky. Přípravky neškodí rybám a je vhodné je používat i pokud v jezírku chováte například Koi kapry apod.

Pond Guard - přípravek pro zlepšení chemických vlastností vody

Přípravek Pond Guard slouží ke zlepšení kvality vody v zahradních jezírkách. Odstraňuje chlor, chloraminy a těžké kovy; stabilizuje hodnotu pH a svým unikátním složením napomáhá rybám, aby se cítily jako ve svém přirozeném prostředí. Pomáhá redukovat stres související se změnami ve vodním prostředí, poskytuje pro ryby nezbytné elektrolyty a usnadňuje osmoregulaci, přispívá ke snazší obměně slizového obalu kůže ryb a napomáhá jejímu léčení díky obsahu vitamínu E a výtažku Aloe Vera. Lze použít ve sladké i slané vodě.
 
- nová účinnější receptura
- obsahuje aloe vera + vitamín E
- snižuje stres ryb
- podporuje hojení kůže
- stabilizuje pH vody
                       

Pond Complete - širokospektrální přípravek pro regulaci cyklu dusíku a zlepšení chemických vlastností vody

Přípravek Pond Complete má široké spektrum účinků pro zajištění kompletní chemicko-fyzikální stability vody v zahradních jezírkách. Slouží k regulaci cyklu dusíku ve vodě, okamžitě a trvale odstraňuje chlor, chloraminy a amonné ionty a detoxikuje dusitany a dusičnany. Jeho použití neovlivňuje pH vody ani činnost biologických filtrací. Přípravek je bezpečný pro všechny druhy ryb, rostlin a vodních živočichů v zahradních jezírkách, lze použít ve sladké i slané vodě.
 
- reguluje cyklus dusíku
- odstraňuje chlor a chloraminy
- odstraňuje amonné ionty
- neškodí rybám ani rostlinám
- neovlivňuje pH vody
 

Pond Ammonia - přípravek pro odstranění amonných iontů 

Přípravek Pond Ammonia Remover slouží k odstranění toxických amonných iontů z vody, které jsou pro ryby nejvíce škodlivé a jsou častou příčinou jejich úhynu. Amonné ionty, resp. amoniak vzniká ve vodě z rozkládajících se organických zbytků, jako jsou např. tlející rostliny a řasy, výměšky ryb a zbytky potravin. Množství amoniaku se ve vodě zvýší také nasazením nových ryb či jiných vodních živočichů. Při zvýšené hodnotě pH je potom amoniak velice toxický a velmi snadno poškozuje tkáně vodních živočichů. Přípravek neovlivňuje hodnotu pH ani obsah kyslíku.
 
- odstraňuje amonné ionty
- odstraňuje chlor a chloraminy
- zvyšuje samočisticí schopnost vody
- nespotřebovává kyslík
- neovlivňuje pH vody
 

Pond Clarifier - přípravek pro účinné vločkování a projasnění vody

Přípravek Pond Clarifier rychle a účinně srazí dohromady jemné částečky nečistot, které se potom ve formě vloček snáze odfiltrují nebo klesnou na dno a mohou být odstraněny při čištění. Voda se díky aplikaci přípravku změní v křišťálově čistou a jiskrnou, bez zákalů a plovoucích nečistot, které se ve vodě vytvářejí z přebytku potravy, vodního květu, prachu a daších částic, které nezachytí filtr. Přípravek neovlivňuje hodnotu pH ani obsah kyslíku, je bezpečný pro všechny druhy ryb, rostlin a vodních živočichů v zahradních jezírkách, lze použít ve sladké i slané vodě. Nejvyšší účinnost má při společném použití s přípravkem Pond 360. Neobsahuje fosfáty.
 
- nová účinnější receptura
- zabraňuje tvorbě pěnění
- odstraňuje mastnotu
- zlepšuje proces filtrace
- neškodí rybám ani rostlinám
 

Pond 360 - přípravek pro celoroční použití k účinné redukci biologického kalu

Přípravek Pond 360 je silná směs probiotických heterotrofních bakterií, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou schopné trávit organické kaly obsahující výměšky ryb, zbytky potravin a jiné rozkládající se organické materiály. Přípravek zjednodušuje údržbu jezírek, snižuje četnost údržby a přispívá k udržení čisté, čiré a zdravé vody. Odstraňuje nepříjemný zápach, zvyšuje účinnost filtrů a napomáhá nitrifikačním procesům. Obsahuje pouze typy bakterií, které se přirozeně mohou vyskytovat ve sladké vodě. Na rozdíl od běžných prostředků lze používat během celého roku.

- odstraňuje zákal
- zabraňuje vzniku zápachu
- zvyšuje samočisticí schopnost vody
- neškodí rybám ani rostlinám
- obsahuje čistě přírodní látky
     

Pond Algae - přípravek k účinné likvidaci řas v zahradních jezírkách

Biocidní přípravek pro likvidaci řas a tlejícího organického materiálu pro použití v okrasných jezírkách, akváriích a fontánách, které nemají odtok vody do přírody. Bezpečný pro použití v jezírkách s okrasnými rybami (Koi kapr, goldfish). NENÍ vhodný pro použití v systémech, ve kterých se vyskytují vodní hlemýždi, garnáti, měkkýši, škeble a jiní korýši.

- dokonale likviduje řasy
- zabraňuje jejich další tvorbě a růstu
- zvyšuje průzračnost vody
- rychle se aktivuje a neškodí rybám 

Informační leták o produktové řadě Pond System si můžete stáhnout zde