Bazénové vysavače

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz
Ukázka realizace

Realizace
Požární nádrž Osek

K udržení kvalitní čisté vody a čistoty stěn a dna bazénu nestačí sebevýkonnější technologie. Návštěvníci s sebou do bazénu vnesou vždy kromě chemického a bakteriologického znečištění i spoustu mechanických nečistot, které cirkulace vody nestačí nebo nezvládne odnést do technologie, aby byly zachyceny na filtrech. Pro tyto účely byly vyvinuty bazénové síťky, kartáče a hlavně moderní pomocníci každého správce bazénu, automatické bazénové vysavače.

Vyhláška č. 135/2004 Ministerstva zdravotnictví, kterou se stanoví hygienické požadavky na veřejné bazény a koupaliště, říká v §12, že „Stěny bazénu a dno bazénu neplavecké části musí být mechanicky čištěny tak, aby byly trvale bez stop znečištění nebo nárůstu řas.“ Pokud tedy nechceme bazén drhnout ručně pomocí kartáče, je namístě pořídit si bazénový vysavač, který samostatně, bez přílišných nároků na obsluhu a bez námahy, mimo návštěvní hodiny efektivně a rychle vysaje a vyčistí dno i stěny bazénu.

Zařízení není závislé na filtraci (má vlastní pohon, čerpadlo i filtr), nevyžaduje pozornost obsluhy a po vložení do bazénu pracuje automaticky. Pravidelným používáním bazénového vysavače nejen odstraníte mechanické nečistoty z bazénu, ale zároveň filtrujete bazénovou vodu. Výkon bazénových vysavačů se pohybuje v rozmezí od 16 do 70 m3/hod. Bazénový vysavač posbírá ze dna nečistoty, které se nezachytily do klasické filtrace (sponky, gumičky, žvýkačky, vlasy, písek atd.). Vysavač vyčistí i tzv. slepá místa, kde se nečistoty usazují a hromadí, včetně míst, která jsou náchylná na tvorbu řas. Voda v takto udržovaném bazénu působí čistě a je jisté, že uživatelé budou mít z bazénu dobrý pocit.

Tím, že bazénový vysavač odejme z bazénu velké množství nečistot, dojde k celkovému zlepšení kvality bazénové vody. Při pravidelném používání lze efektivně předejít např. problémům s řasou a provozovatel bazénu tak ušetří náklady na bazénovou chemii a velké množství času, které by bez vysavače musel péči o bazén věnovat.


Dodáváme vysavače značek DOLPHIN, WEDA a MARINER od předních světových výrobců, které jsou vhodné dle jednotlivých typů jak pro menší bazény, tak pro velké plavecké bazény s délkou až 60 m. Vysavače DOLPHIN představují nejběžnější typ bazénových vysavačů dodávaných v ČR, jsou spolehlivé, universální a cenově dostupné. Snadno se ovládají a při čištění bazénu dosahují kvalitních výsledků. Z široké nabídky je potřeba zvolit vhodný typ zejména podle délky bazénu, pro běžné veřejné bazény o velikosti kolem 25 m jsou vhodné modely řady Dolphin 3000, pro velké plavecké bazény o délce více než 50 m se hodí spíše model D6002 (2x2), který má dvojnásobnou kapacitu.

Automatický vysavač dna a stěn bazénu DOLPHIN 3002
je určen pro bazény o velikosti cca 25 m. Vysavač automaticky setře, vyčistí a podtlakově přefiltruje nečistoty ve Vašem bazénu. Vysoce výkonný jemný filtr o ploše 0,775 m2 a filtrační schopnosti 50 μm přefiltruje 18 m3/h vody. Vysavač vyčistí nejen vodorovné plochy, ale také stěny až nad úroveň hladiny. Zařízení je absolutně nenáročné na obsluhu a údržbu. Po vložení do bazénu a následném zapnutí se o něj nemusíte starat, neboť se po ukončení čistícího cyklu sám vypne. Vysavač je vybaven  kontrolkou plného filtračního sáčku a má vylepšený kabel s "otočným čepem" zabraňujícím zamotání. Pro bazény s hladkým povrchem je možno k vysavači dokoupit speciální kartáče Wonder Brush.

Vysavač Dolphin 3002 pracuje ve dvou režimech:

Automatické čištění
Vysavač má zabudovaný mikroprocesor se samoprogramovací schopností, což mu po krátkém "osahání" bazénu umožní zvolit takový čistící cyklus, který bude nejvhodnější pro tvar a velikost Vašeho bazénu.

Čištění pomocí dálkového ovládání
Dálkové ovládání umožňuje rychlé vyčištění problematických míst v bazénu, kde se vyskytuje větší množství nečistot. Vysavač můžete řídit pomocí bezdrátového dálkového ovládání, díky kterému jednoduše najedete na kterékoliv místo v bazénu. Pomocí dálkového ovládání můžete také přednastavit dobu čistícího cyklu, přibližnou velikost bazénu a čištění dna a stěn bazénu nebo pouze dna.

Vysavače WEDA a MARINER
Profesionální bazénové vysavače WEDA nebo MARINER představují technologickou špičku v oboru, kvalitu té nejvyšší úrovně a sofistikované řešení při čištění velkých bazénů různých tvarů. Díky speciálním navigačním funkcím se zcela samostatně pohybují i v náročně členitém bazénu a dokonale jej vyčistí. Z důvodu finanční náročnosti jsou vhodné zejména pro větší plavecké areály.

Další informace a technické údaje najdete v přiloženém katalogu bazénových vysavačů.

 
Přiložené soubory