Soukromé bazény

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Provádíme stavby i rekonstrukce privátních bazénů na klíč, tj. včetně konzultací při výběru vhodného typu bazénu, návrhů designového řešení, projekce, stavebních prací, montáže technologie úpravy vody a eventuálních doplňků nebo atrakcí. Realizujeme jak bazény vnitřní, kryté, tak venkovní a v neposlední řadě i přírodní jezírka uzpůsobená ke koupáníDodáváme i jednoduché a cenově nenáročné zahradní bazénky.

 

Máme v oboru mnohaleté zkušenosti a nabízíme zázemí stabilní společnosti. Postavíme pro Vás luxusní a reprezentativní privátní bazén, ale najdeme i ekonomické řešení v odpovídající kvalitě, kromě toho jsme spolehlivým dodavatelem kvalitní a účinné bazénové chemie, dávkovacích zařízení na automatické měření a regulaci chemikálií pro úpravu vody, a také široké palety produktů z oblasti bazénového příslušenství včetně bazénových testrů a přístrojů na měření kvality vody.

Zobrazit více


Klademe důraz na kvalitu dodávek a zpracování, ale zároveň se snažíme, aby finanční náročnost našich řešení byla přiměřená požadavkům a možnostem investora a projekty tak byly dostupné širšímu okruhu zákazníků. Díky odborným znalostem našeho personálu a také díky spolupráci s předními odborníky na problematiku bazénů a úpravy vody v nich poskytujeme poradenství, zpracováváme návrhy a projektovou dokumentaci. Zajišťujeme rovněž kompletní a pravidelný servis bazénové technologie včetně předsezónní a posezónní údržby. Při stavbě a rekonstrukci privátního bazénu se vždy maximálně snažíme naplnit představu investora z hlediska funkčních vlastností, designu, životnosti a finanční náročnosti realizace.


Pro každý projekt je proto nutné zvolit vhodný typ bazénu tak, aby výsledek zcela naplnil Vaše očekávání a to je náš hlavní cíl. V následujících řádcích budou proto zevrubně popsány charakteristiky jednotlivých řešení v případě, kdy si chceme dopřát koupání v bazénu v pohodlí svého domova. Jednotlivé typy privátních bazénů jsou seřazeny sestupně podle toho, jak často se s nimi setkáváme v českých domácnostech a jaký je tedy podíl jejich realizací na trhu. Toto srovnání je však do značné míry ovlivněno velmi různou ekonomickou náročností jednotlivých řešení a tedy i kupní silou české poptávky. Exkluzivní a výjimečná řešení naleznete tedy na konci tohoto přehledu.


Problematikou nadzemních bazénů se zde nebudeme zabývat. Jedná se o nejekonomičtější variantu, jak si tzv. „na zahradu pořídit bazén“, nevyžaduje prakticky žádné stavební úpravy a většinou se jedná o zcela demontovatelnou konstrukci. Bazén tak můžeme doslova na příští sezónu přesunout na jiné místo na zahradě nebo terase. Pokud opravdu toužíte po nafukovacím samonosném nadzemním bazénu, podívejte se do sekce bazénového příslušenství - nafukovací bazény, hračky a čluny. U zapuštěných bazénů je několik variant provedení bazénové vany, které se liší použitým materiálem, technologií při výrobě, postupem montáže, ale také cenovou náročností a hlavně výslednou životností a odolností bazénu.


Sklolaminátové (plastové) bazény

Zřejmě nejčastější a rovněž finančně nejméně náročnou variantou privátního bazénu je sklolaminátový bazén. U těchto bazénů je možno, dle výrobce, vybírat obvykle z největšího množství předem daných tvarů a velikostí. Barevně bývají většinou provedeny v různých odstínech modré. Konstrukce bazénu není samonosná, takže se aplikuje do předem připraveného betonového lože. Cirkulace vody v bazénu je zásadně řešena odtokem přes skimmer a následně vtokovými tryskami.

 

Nevýhodou je poněkud nižší odolnost povrchu bazénu vůči poškození, poškrábání a ztrátě barvy (vyblednutí) dlouhodobým působením slunečního záření nebo bazénové vody, která je chemicky ošetřována a proto v dlouhodobém účinku značně agresivní. Životnost takového bazénu se zachováním vzhledových vlastností je počítána na několik let, poté je možno bazén vyměnit. Zajímavá je ovšem ekonomická nenáročnost, v dnešní době lze pěkný laminátový bazén běžné velikosti pořídit včetně technologie za cenu okolo 80 tis. Kč.


Akrylátové bazény

Poměrně častou a poměrně finančně nenáročnou variantou je bazén akrylátový. Bazén se ve výrobě vylévá do formy, a proto jsou jeho velikost a tvar předem dány rozměry formy. Zákazník si tedy vybírá ze standardní nabídky. Barevně bývají většinou provedeny v různých odstínech modré.

 

Akrylátový bazén je samonosný, při stavbě se ukládá do pískového nebo štěrkového lože, jen v rozích se konstrukce zpevňuje betonovými piloty. Kolem okraje bazénu se většinou vyleje ještě betonový věnec. Vzhledem k tomu, že stěny a dno bazénu nemají ideální termoizolační vlastnosti, musí se kolem bazénu před zahrnutím provádět izolace pomocí skelné vaty nebo polystyrenu. Na kvalitě montáže a především na uložení bazénu velmi záleží, protože následně ovlivňují údržbu a životnost bazénu, při špatném uložení může docházet k tvarovým deformacím stěn bazénu nebo dokonce k prasknutí.

 

Cirkulace vody v bazénu je zásadně řešena odtokem přes skimmer a následně vtokovými tryskami. Jelikož bazén nemá žádnou speciální povrchovou úpravu, je opět náchylný na poškození a poškrábání. Povrch bazénu stárne, barva po čase vybledne dlouhodobým působením UV záření a bazénové chemie. Životnost takového bazénu se zachováním vzhledových vlastností proto většinou nepřesahuje 10-15 let. Bazén není ekonomicky příliš náročný, včetně technologie lze běžný akrylátový bazén dodat a namontovat v ceně okolo 100 tis. Kč.


Bazény s tzv. těžkou fólií

Velice oblíbenou a cenově dostupnou formou povrchové úpravy i v oblasti privátních bazénů je také použití speciální vysoce odolné DLW fólie. Dnešní fólie a způsob jejich instalace nabízí neomezenou variabilitu z pohledu složitých tvarů bazénu, protože se aplikují na vybetonovanou bazénovou vanu, a navíc je případné poškození fólie možné snadno opravit.

 

Celková odolnost a trvanlivost fólie je v dnešní době poměrně vysoká, ale je nutné dodat, že zhruba po 12-15 letech intenzivního provozu fólie poněkud ztrácí svou původní pružnost a může docházet k natrhávání. Zároveň fólie podléhá působení UV záření a agresivních chemikálií a může po čase vyblednout. Fóliový bazén je proto nejnáročnější na údržbu, je potřeba jej pravidelně čistit a používat prostředky na regeneraci fólií.

 

Cirkulace vody v bazénu může být řešena skimmerem nebo též přelivným žlábkem a následně vtokovými tryskami pomocí betonových prostupů.  Vhledem k tomu, že se fólie využívá zejména pro složitější tvary bazénu a je proto náročnější betonáž, celkové náklady na fóliový privátní bazén včetně technologie mohou dosáhnout i 350 tis. Kč.


Bazény s keramickým nebo sklokeramickým obkladem

(dlaždice, mozaika)

Privátní bazény s touto povrchovou úpravou patří k vzhledově nejkrásnějším a při kvalitním řemeslném zpracování se vyznačují rovněž dlouhou životností, jež může činit za předpokladu řádné údržby i desítky let. Díky vysoké variabilitě obkladu, tvaru a velikosti bazénu, jeho barevného provedení a designu se jedná o velice atraktivní řešení bazénu pro privátní sektor. Cirkulace vody v bazénu může být řešena skimmerem nebo též atraktivním přelivným žlábkem a následně vtokovými tryskami pomocí betonových prostupů.

 

Slabým místem keramického obkladu nebo mozaiky je samozřejmě údržba. I při kvalitně provedeném obkladu není povrch zcela hladký a ve spárách se zachytávají různé mikroorganismy, což může v důsledku vést k nárůstu řas. Tento proces je samozřejmě závislý na hygienickém zatížení bazénu, počasí atd. Otázka finanční náročnosti je složitější, neboť hodně závisí na ceně použitého obkladu, která se může dle výrobce v závislosti na kvalitě značně lišit. Mozaika je samozřejmě o něco dražší. Na kompletní stavbu bazénu s keramickým obložením pro rodinný dům je proto při běžné velikosti potřeba počítat s investicí od 500 tis. Kč výše.


Bazény z kompozitního plastu

Kompozitní bazény nejsou u nás tolik rozšířené, přestože jejich vysoká kvalita a dlouhá životnost v porovnání s výší investice vykazují značný potenciál zákazníků. Bazén z kompozitního plastu se vyrábí podobně jako jiné bazény - odléváním do forem, a proto jsou jeho velikost a tvar předem dány rozměry formy. Speciální použitý materiál, jehož součástí je keramická drť, má kromě vysoké odolnosti skvělé termoizolační vlastnosti a proto se bazén při montáži nemusí dodatečně izolovat. Povrchová úprava je rovněž exkluzivní, používá se tvrzený gel a tzv. 3D barva. Zákazník si vybírá ze standardní nabídky 4 barev povrchu bazénu, přičemž např. písková nebo zelená barva dodá pak vodě v bazénu zcela jinou barvu, než je u klasických modrých bazénů běžné.

 

Kompozitní bazén je samonosný, při stavbě se ukládá do pískového nebo štěrkového lože a v rozích se konstrukce zpevňuje betonovými piloty, nakonec se používá betonový věnec kolem bazénu. Díky speciální povrchové úpravě je bazén vysoce odolný proti poškrábání nebo zničení, dlouhodobě udržuje barvu, která díky 3D efektu vypadá vždy svěže, je odolná proti vyblednutí sluncem i proti bazénové chemii. Cirkulace vody v bazénu je zásadně řešena odtokem přes skimmer a následně vtokovými tryskami. Životnost takového bazénu je počítána na desítky let, je to trvalé a kvalitativně vyhovující řešení i pro luxusní rodinné domy. Finanční náročnost v porovnání např. s obloženým bazénem vyznívá rovněž příznivě, bazén z kompozitního plastu včetně technologie lze pořídit již za cca 450 tis. Kč.


Bazény z nerezové oceli


Nejluxusnější a také nejméně častou variantou je bezesporu nerezový privátní bazén. Z hlediska počáteční investice je určitě nejdražší variantou, nabízí však v porovnání s ostatními povrchy řadu výhod. Jednoznačně nejdelší životnost v řádu desítek let, prakticky nulové dodatečné náklady a snadná údržba - to vše za dodržení vysokého hygienického standardu a skvělého designu minimalizuje provozní náklady a zvyšuje návratnost počáteční investice. Cirkulace vody v bazénu může být vyřešena odtokem přes skimmer nebo je možné okolo bazénu vytvořit přelivný žlábek s roštem.

 

Úsporou při novostavbě je pak samonosná konstrukce nerezové vany s bočními vzpěrami, kdy není nutné betonovat stěny bazénu. Navíc každý nerezový bazén se konstruuje na míru, tzn. je zde z principu konstrukce dána maximální variabilita a z nerezové oceli je prakticky možné vytvořit libovolné tvary, aplikace, i dodatečné atrakce, což zajistí jedinečnost a originalitu každé realizace. Při kalkulaci však u nerezového bazénu hraje velkou roli právě navržená rozmanitost a tvar bazénu, zejména oblé a kulaté tvary mohou vzhledem k náročnosti na zakázkovou výrobu jednotlivých prvků poněkud celou realizaci prodražit. Proto je při výběru této varianty privátního bazénu potřeba počítat s minimální investicí zhruba ve výši 750 tis. Kč.


Všechny výše uvedené bazény mohou být na přání vybaveny nadstandardním příslušenstvím a oblíbenými vodními atrakcemi jako jsou:

  • podvodní světla
  • protiproudy
  • trysky, masážní trysky                               
  • perlička
  • hydromasážní lavice
  • chrliče
  • skluzavky                                                     
                                                                    

Samozřejmě je možné namontovat individuálně navrhnuté aplikace a designové prvky. Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv variantu nebo se prostě nemůžete rozhodnout, kontaktujte nás, poradíme Vám, připravíme cenovou nabídku i pro různé varianty realizace Vašeho projektu tak, aby byl zcela podle Vašich představ a požadavků a to jak funkčních a vzhledových, tak i finančních.

Více informací o bazénech z kompozitního plastu najdete v prezentaci zde.