Likvidace vodních řas, zazimování

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz
Nejúčinnějšími látkami, které likvidují vodní řasy a široké spektrum mikroorganismů, a zároveň slouží jako šetrná, ale dokonale účinná prevence, jsou tzv. algicidy. Pro řešení Vašich problémů s vodními řasami dodáváme velmi účinné algicidní přípravky na bázi polymerních kvarterních amoniových solí.
 
Algicidy GHC jsou nepěnivé přípravky k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech. Účinně omezují výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšují jeho účinnost. Díky svému složení mají přípravky GHC dlouhodobé účinky a v bazénové vodě se odbourávají jen pomalu. Jednotlivé přípravky řady GHC proti vodním řasám se liší podle koncentrace účinné látky a také dle množství doporučeného dávkování, které je uvedeno na etiketě. Algicidy GHC neohrožují zdraví návštěvníků bazénů a neškodí životnímu prostředí.


GHC Algicid MODRÝ
Je velmi účinný zejména na zelené řasy, které zahubí a dále zabraňuje jejich dalšímu růstu a množení. Jedná se o nepěnivý přípravek k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech, má vysokou účinnost proti širokému spektru mikroorganismů. Přípravek také účinně omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Díky svému složení má dlouhodobé účinky a v bazénové vodě se odbourává jen pomalu. Přípravek je nejvhodnější dávkovat přímo do bazénu a na místa, kde se tvoří nejvíce řas. Algicid MODRÝ je vhodný spíše pro malé bazény s menším výskytem vodních řas. Dodáváme jej v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.


GHC Algicid RŮŽOVÝ 
Působí zejména na zelené a hnědé řasy, které zahubí a dále zabraňuje jejich dalšímu růstu a množení. Nepěnivý přípravek k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech má velmi vysokou účinnost proti širokému spektru mikroorganismů, účinně omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Díky svému složení má dlouhodobé účinky a v bazénové vodě se odbourává jen pomalu. Přípravek je nejvhodnější dávkovat přímo do bazénu a na místa, kde se tvoří nejvíce řas. Algicid růžový je vhodný pro velké veřejné bazény za normálních teplot a množství slunečního svitu. Dodáváme jej v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.


GHC Algicid SUPER
Je určený pro velké veřejné bazény, především v letních měsících, při vyšších teplotách vzduchu a při velkém výskytu všech druhů řas. Vysoce koncentrovaný přípravek, který působí na všechny druhy řas, které zahubí a dále zabraňuje jejich dalšímu růstu a množení. Nepěnivý přípravek k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech má velmi vysokou účinnost proti širokému spektru mikroorganismů, účinně také omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Díky svému složení má dlouhodobé účinky a v bazénové vodě se odbourává jen pomalu. Přípravek je nejvhodnější dávkovat přímo do bazénu a na místa, kde se tvoří nejvíce řas. Dodáváme jej v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.

 

Zazimování veřejného bazénu
V případě, že se venkovní bazén na zimu zcela nevypouští, jako například u nerezových bazénů, je nanejvýš vhodné vodu v bazénu na zimu upravit. Úpravou vody v zazimovávaném bazénu se chrání bazén a nevypuštěné rozvody (v podzemí) před usazováním vodního kamene a před tvorbou, nárůstem a nežádoucími účinky vodních řas a to především na podzim a na jaře, kdy je již více denního světla, intenzivnější sluneční svit a začínají se zvyšovat teploty.

Správně upravená voda v nevypuštěném zazimovaném bazénu také výrazně usnadňuje, zrychluje a především zlevňuje údržbu a čištění bazénu po zimě, před novým napouštěním a přípravou na novou koupací sezónu. Je ovšem potřeba mít vždy na paměti, že žádné prostředky, které se přidávají do bazénové vody pro přezimování, včetně GHC Zazimovače, nebrání zamrzání vody v bazénu.

Pokud jsou bazény postaveny z betonu, plastu, s obkladem či s bazénovou fólií, je třeba bazén a stěny bazénu chránit proti tlaku rozpínajícího se ledu na hladině nevypuštěné vody. Tlak a tloušťka ledové kry je závislá na mrazech. Zabránit poškození bazénu a jeho stěn je možné tím, že obložíme dvě na sebe kolmé stěny bazénu ledovými polštáři (plovoucí desky) nebo polystyrenovými deskami. Do bazénu lze rovněž naházet velké množství PET lahví částečně naplněných pískem nebo vodou tak, aby plavaly částečně potopené na hladině. Tlak ledu pak působí do pružných materiálů lahví, polystyrenu či desek a nepoškozuje stěny bazénu.


GHC Zazimovač 
Tekutý koncentrovaný prostředek k přezimování veřejných bazénů zabraňuje růstu řas a dalších mikroorganismů ve vodě během zimního období, kdy bazén není v provozu. Omezuje také možnost vzniku nežádoucích minerálních zákalů a brání vzniku a usazování vodního kamene, který se často v průběhu zimy tvoří. Nevypouštěním bazénu se chrání stěny a dno bazénu proti tepelným rázům a přemrzání materiálů, ze kterých je bazén postaven. Zvláště vhodné je nevypouštět bazény z plastů, bazény s bazénovou fólií a také nerezové bazény. Bazén se při použití zazimovače na jaře lépe čistí a připravuje na novou sezónu. Koncentrovaný nebo ředěný přípravek se rovnoměrně rozlévá podél celého okraje bazénu. Dodáváme v PE kanystrech o objemu 10 l, 30 l nebo 60 l.


Ledové polštáře
Plastové plovoucí, částečně ponořené desky, naplněné kuličkami polystyrenu a pískem slouží pro přenos tlaku rozpínajícího se ledu a ochranu stěn bazénu proti tlaku a odírání při pohybu ledové krusty na hladině nevypuštěné vody. Desky se spojují lanem a umisťují se podél na sebe kolmých stěn bazénu – podél dlouhé a krátké stěny. Doporučené a vhodné především, pokud jsou bazény postaveny z plastu, z betonu s obkladem či s bazénovou fólií.