Bazénová chemie

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Výrobou a distribucí chemických přípravků pro úpravu bazénové vody ve veřejných bazénech a koupalištích se zabýváme od počátku existence naší společnosti. Výrobcem a nositelem receptury chemikálií je mateřská společnost Gerling, Holz & Co. z Hamburku, která se specializuje na výrobu a dodávky chemikálií pro profesionální úpravu bazénové a pitné vody již více jak 100 let.

 

Její chemikálie se používají po celé Evropě, kde má také společnost Gerling, Holz & Co. své pobočky. V ucelené řadě naleznete kompletní nabídku všech chemikálií a chemických přípravků, které jsou potřeba k účinné a šetrné úpravě bazénové vody a ošetřování bazénových povrchů.

Zobrazit více

 

V sortimentu GHC chemikálií naleznete jak standardní chemikálie pro vysoce účinnou desinfekci vody a úpravu hodnoty pH vody, tak i speciální chemikálie pro vyvločkování jemných částeček nečistot z vody tak, aby byla voda ve Vašem bazénu křišťálově čistá a průzračná. Nezbytné jsou rovněž účinné ale zároveň šetrné prostředky proti vodním řasám a jejich zárodkům či jiným nebezpečným mikroorganismům (tzv. algicidy) nebo přípravky na odstranění kovů z vody. Širokou nabídku GHC chemie doplňují přípravky na odstranění vodního kamene a usazenin nebo speciální čistící prostředky pro čištění a údržbu povrchů a stěn bazénů z různých materiálů. Pro provozovatele koupališť, kteří bazén na zimu nevypouštějí, je tu prostředek pro zazimování bazénu.

 

Jako jediná společnost na českém trhu nabízíme stabilizovaný chlornan sodný (GHC Desinfik STABIL) s prodlouženou dobou vysokého účinku a zvýšenou ochranou dávkovacích čerpadel, produkt je výhodný zejména pro veřejné bazény, kterým dává možnost odebírat méně často ale ve větších baleních. Přípravek GHC Desinfik STABIL vyrábíme přímo v jedné z českých poboček firmy.


Záruka kvality a dodávky

Zaručujeme 100% kvalitu svých výrobků a dodávaných chemických přípravků. V případě, že by zcela výjimečně nějaká chemikálie neodpovídala svým předepsaným parametrům, je zákazníkovi bez odkladu zdarma vyměněna, stačí prokázat, že chemikálie byla skladována podle předepsaných postupů a pravidel a nebylo s ní nijak manipulováno ve smyslu ředění nebo míchání s jinými produkty.

 

Součástí našich služeb je také doprava chemikálií po celé ČR. Chemické přípravky jsou na bazény a koupaliště přímo a bezpečně zaváženy nebo při menším množství dodány rychlou spediční službou. Jak tým řidičů GHC Invest, tak i spediční společnosti, jsou proškoleni a vybaveni nákladními auty pro převoz nebezpečných látek dle ADR. Pokud zákazník zvolí vlastní dopravu, je možné zboží odebírat přímo z našich poboček v Kralupech nad Vltavou nebo v Přerově.


Obaly na chemikálie

Chemikálie jsou vždy dodávány v bezpečných obalech, s platnými UN kódy v souladu s podmínkami dohody o přepravě nebezpečného zboží ADR. Aby si zákazník mohl vybrat pro něj nejvhodnější balení, dodáváme chemikálie v obalech různých velikostí a objemů od 10 litrových kanystrů vhodných pro hotelové či lázeňské provozy nebo u vysoce koncentrovaných chemikálií s nízkou spotřebou, přes klasické 30 a 60 litrové barely pro veřejné bazény až po IBC kontejnery o obsahu 1.000 litrů, které uspokojují nejen vodárny a úpravny pitné vody, ale také velké bazény a letní koupaliště s velkou spotřebou např. chlornanu sodného (GHC Desinfik).

 

Granuláty a ostatní sypké látky jsou baleny ve kbelících či soudcích ve velikostech 5 kg, 10 kg, 50 kg až po 1.000 kg tzv. big bagy. Některé chemikálie jsou baleny ve 40 kg či 50 kg pytlích.


Schválení přípravků hygienickými orgány

Přípravky, u kterých je to vyžadováno, byly řádně otestovány a jsou zapsány do Registru chemických látek při Státním zdravotním ústavu nebo jsou schváleny Hlavním hygienikem ČR pro používání k úpravě bazénové a pitné vody. Na všechny chemikálie jsou vydány materiálové bezpečnostní listy (viz horní menu-certifikace), které jsou průběžně aktualizovány a upravovány.

 

Na etiketách všech chemikálií je přehledně vyznačen účel použití, základní popis chemikálie a především také doporučené dávkování chemikálie. U přípravků snáze podléhajících rozkladu s omezenou dobou účinnosti (chlornan sodný) je na obalu vyznačen datum výroby a datum doporučené spotřeby. Biocidní a desinfekční přípravky jsou testovány a schváleny podle vyhlášky č. 409/2005 Sb. O hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody a registrovány na MZ ČR dle zákona č. 120/2002 Sb.


Servis a poradenství

K dodávkám chemikálií GHC poskytujeme i odborný servis a poradenství vyškolenými odborníky s dlouholetou praxí. Dbáme na to, aby uživatelé chemikálií byli maximálně spokojeni, voda splňovala estetické a hygienické požadavky a starosti s úpravou vody v bazénu byly minimální. Vždy bereme na zřetel individuální charakter každého odběratele a při konzultacích a návrzích vhodného fyzikálně-chemického řešení problému je upřednostňováno nejúčinnější a současně také ekonomicky příznivé řešení.


Výborný poměr cena, kvalita a účinnost

Při výběru té nejvhodnější chemikálie na úpravu bazénové vody či pro řešení aktuálního problému je třeba kromě ceny za jednotku chemikálie také posuzovat její účinnost, množství potřebné dávky, stabilitu a kvalitu. Nejlepší je posuzovat náklady na chemikálie za určité časové období, např. za měsíc či rok a nebo po konečném vyřešení nějakého problému (řasy v bazénu, odstranění železa z vody, likvidace zdroje mikroorganického znečištění v pískovém filtru atd.), teprve pak je možné objektivně posoudit ekonomickou náročnost a mohou se projevit skutečné finanční úspory. Některé chemikálie se totiž na první pohled můžou zdát dražší, tyto látky jsou však velmi účinné a jejich konečná spotřeba je velmi nízká, např. u chlornanu je velice důležitý parametr obsah aktivního chloru.

 

Při použití opravdu kvalitních chemikálií výrazně klesá jejich spotřeba a dochází k výrazným finančním úsporám při zachování čisté, desinfikované a příjemné vody ke koupání. Právě takovéto, vysoce kvalitní a čisté chemikálie vyrábíme a dodáváme. Při jejich výrobě nebo přípravě dbáme na kvalitu, vysokou účinnost (vhodnou koncentraci) a také bezpečnost. Jsou šetrné pro obsluhu, technologii úpravy vody a především pro návštěvníky bazénu. Vždy se snažíme dodržet výhodný poměr ceny a účinnosti chemikálií GHC tak, aby jejich uživatel získal co nejvyšší kvalitu, měl nízkou spotřebu, bez problémů dokázal svou vodu v bazénu upravovat a ceny byly vždy přijatelné.


Kvalita prověřená přímo v provozu

Společnost GHC Invest není jen výrobcem a dodavatelem bazénové chemie, ale také navrhuje, sestavuje, montuje a zprovozňuje celé technologie úpravy bazénové a pitné vody a dokonce je i generálním dodavatelem staveb nových či rekonstrukcí starších veřejných bazénů a koupališť. Několik let jsme také zkušebně provozovali veřejné letní koupaliště Juliánov v Brně Židenicích a zde jsme přímo v praxi zkoušeli vlastní chemikálie GHC a ověřili jejich vhodnost a účinnost.

 

Výběr, skladba, koncentrace a typy účinných látek chemikálií GHC jsou navrženy tak, aby přesně odpovídaly požadavkům a principům technologie úpravy bazénové vody a aby byla dosažena maximální účinnost vzájemné kombinace technologie a chemikálií. Žádná chemie totiž nic nezmůže bez dobré technologie a naopak žádná technologie úpravy vody nic nedokáže bez vhodně zvolených chemikálií. Proto Vám vždy budeme dodávat jen předem odzkoušené, schválené, kvalitní a účinné chemikálie pro Váš bazén.

 

Další informace o chemické úpravě vody můžete najít v prezentaci zde.