Dávkovací čerpadla

Nelehký úkol dávkování chemikálií na úpravu vody v bazénu plní dávkovací čerpadla. Musí se vypořádat s koncentrovanými agresivními chemikáliemi (chlornan, kyselina, louh), musí být přesná v dávkování, výkonná, protože pracují s protitlakem až 16 barů, a hlavně spolehlivá. Přesně taková jsou dávkovací čerpadla značky Jesco.

Pro veřejné bazény jsou určena především membránová čerpadla se zdvihovým magnetem řady MAGDOS. Tato magnetická čerpadla s plynule nastavitelným výkonem (výškou zdvihu) jsou dle typu schopna dávkovat 0,1 nebo také 115 litrů agresivní chemikálie za hodinu. Čerpadla můžete ovládat ručně, ale také připojit na řízení regulační jednotkou nebo průtokoměrem, přičemž mohou pracovat až s frekvencí 120 zdvihů za minutu. Lze je připojit na hlídač hladiny dávkované chemikálie, aby se zabránilo běhu na sucho.

Jejich robustní a přitom jednoduchá konstrukce je předurčuje k trvale vysokým výkonům a dlouhé životnosti. Systém ventilu s dvěma kuličkami pak zaručuje vysokou přesnost dávkování a bezúkapový provoz.

Při dávkování menších objemů a také postačující nižší přesnosti dávkování jsou ekonomičtější variantou oproti magnetickým čerpadlům čerpadla peristaltická. Přes svou kompaktní konstrukci mají výkon až 6 l/h, vyznačují se vysokou odolností vůči agresivním kapalinám a jsou vhodná pro dávkování chemikálií, které se nedávkují kontinuálně, např. pro vločkovač. Jejich chod je řízen časovým spínačem nebo můžou být ovládány přímo jedním z ON/OFF výstupů regulační jednotky.

Vyberte si v přiloženém katalogu čerpadlo přesně podle vašich požadavků. Dodáváme samozřejmě také široký sortiment doplňků k dávkovacím čerpadlům, jako jsou sací armatury (též s hlídáním hladiny v barelu s chemikálií), vstřikovací místa a armatury na regulaci sacího tlaku, odvzdušnění, podporu sání nebo tlumení pulsů. Samozřejmostí jsou náhradní díly a odborný servis, včetně montáže a zaškolení.

 

Přiložené soubory