Čištění a desinfekce povrchů bazénů a okolí

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Čisticí přípravky z řady bazénové chemie AQUABELA jsou speciálně vyvinuté látky pro použití na čištění povrchu a stěn bazénu, aniž by byla bazénová voda kontaminována či znehodnocena při kontaktu s těmito látkami. Přípravky slouží pro vysoce účinné, ale současně šetrné čistění všech typů povrchů privátních bazénů, použitelné pro povrchy betonové, natírané, s obkladem, s mozaikou, vyfóliované i pro nerezové. V nabídce jsou i speciální prostředky na čištění studní a odstranění plísní z veškerých povrchů v domácnosti (MYKOCID).


AQUABELA Gelový čistič
Universální velmi účinný a přitom jemný čistič s gelovou konzistencí vhodný pro čištění všech druhů bazénových povrchů je velmi účinný zejména na mastné nečistoty (linka na stěně bazénu kolem hladiny, usazeniny na dlaždičkách a fóliích apod.). Přípravek je velmi praktický při nanášení na čištěnou plochu díky své gelové konzistenci, která omezuje stékání přípravku do vody a zvyšuje tak jeho přilnavost k čištěnému povrchu a tím i výslednou účinnost čištění. Při použití je přípravek vhodné nanést rozstřikovačem, kartáčem nebo houbou na znečištěné plochy a nechat jej působit cca 5 minut.

Po uplynutí této doby se musí čištěné plochy důkladně setřít. Pokud přípravek vnikne do vody, není nutné bazén vypouštět, přípravek se velmi rychle biologicky rozloží, aniž by ohrozil zdraví koupajících se a působil na kvalitu vody. Proto lze AQUABELA Gelový čistič používat i při napuštěném bazénu. Přípravek je vhodné používat při pravidelném čištění stěn bazénu a také při důkladném čištění dna po vypuštění nebo před zahájením letní sezóny. Dodáváme jej v plastové lahvi o objemu 1 litr nebo v plastovém kanystru 5 l.


AQUABELA Čistič EXTRA s houbičkou

Vysoce účinný čistič v práškové formě byl vyvinut speciálně pro čištění silně znečistěných ploch všech druhů bazénových povrchů (obklady, plastové folie, nátěry, nerez). Přípravek je silně alkalický, vysoce účinný zejména na mastné nečistoty jako je např. tuk, olej, zbytky kůže, saze.

Snadno rozpouští nečistoty tvořící nehezkou a nehygienickou linku okolo hladiny bazénu a je nepřekonatelný při přípravě a čistění letního bazénu pro novou sezónu. AQUABELA Čistič EXTRA je speciálně určen na odstranění znečistění v rozích, přelivných hranách bazénu, tam kam zatéká voda a opět usychá a je nedostižný v boji proti zaschnutému znečistění na podlaze v okolí bazénu.

Při odstraňování i zažrané špíny není třeba pracovat s námahou, přípravek nečistoty rozpouští a mohou se pouze snadno setřít. Pro snazší nanášení přípravku a na čištěnou plochu je součástí balení praktická houbička, kterou lze i vydrhnout i případné špatně odstranitelné nečistoty. Díky své vysoké koncentraci a účinnosti je spotřeba přípravku velmi malá, může se i dlouhodobě skladovat. Přípravek neovlivňuje kvalitu bazénové vody, ve velkém množství zvyšuje pH, ale malé množství použité na čistění nemůže pH vody v bazénu změnit. Dodáváme jej v dóze o obsahu 0,5 kg.


AQUABELA Odstraňovač vodního kamene

Tekutý, vysoce účinný přípravek slouží k odstranění usazeného vodního kamene a dalších minerálních usazenin z povrchu bazénu a jeho částí. Přípravek je vytvořen na bázi anorganické kyseliny a aplikuje se v koncentrovaném stavu na stěny a dno vypuštěného bazénu, případně na usazeniny vzniklé na plochách okolo bazénu. Dodáváme jej v plastové lahvi o objemu 1 litr nebo v plastovém kanystru 5 l.


AQUABELA SPRING SET

Speciální sada vyvinutá pro snadnou desinfekci domácích studní a odstranění plísní na jejich stěnách, je určena pro nárazové ošetření i pravidelnou údržbu. Sada obsahuje chlorový granulát a chlorové tablety pro účinnou a dlouhodobou desinfekci domácí studny, sadu chemicky odolných rukavic a respirátor. AQUABELA SPRING SET je nanejvýš vhodný pro použití k vyčištění zatopené studny např. po povodni. Nejdříve je nutno studnu ovšem mechanicky vyčistit. Preventivně by se každá studna měla desinfikovat nejméně jedenkrát za 1 až 2 roky. Sada je účinná rovněž na odstranění plísně vzniklé na vnitřních stěnách studny. Účinné látky v balení se dodávají v dóze o obsahu 1 kg.


Likvidace plísní v prostorách budov,

ve vlhkých prostředích a kolem bazénů

Pokud Vás trápí výskyt plísní na stěnách, na podlaze či na jakékoli jiné ploše v prostorách či budovách, které obýváte, využíváte či spravujete, můžete k úplnému odstranění těchto plísní využít speciální přípravek s názvem Mykocid. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem a porovnávání výsledků okamžité a také dlouhodobé účinnosti jednotlivých přípravků na rozdílných chemických základech, jsme se při vývoji biocidního přípravku pro hubení nežádoucího biologického znečištění rozhodli zůstat tradičně u nejúčinnější a nejpraktičtější látky, granulátu na bázi chloru. Výsledný efekt je pak o 50 % vyšší účinnost, než u běžných prostředků proti plísním.

 

Mykocid – odstraňovač plísní

Přípravek je dodáván v pevné formě sypkého chlorového granulátu. Velmi dobře a bezpečně se převáží a navíc je možné jej skladovat po dlouhou dobu, aniž by měnil své vlastnosti a účinnost. Granulát obsahuje 70 % aktivního chloru a je dobře a rychle rozpustný ve vodě. Při rozpuštění ve vodě se připraví velmi silný a vysoce účinný roztok přípravku, který se nanáší na místa postižená plísní. Nanášení je nejúčinnější rozstřikem pomocí přiloženého rozprašovače. Účinek likvidace plísně je okamžitý a je ihned vidět. Doslova plíseň mizí před očima.

Přípravek není určen na ošetření dřeva, dřevotřísky apod. Plastové barevné plochy je nutné po aplikaci přípravku a odstranění plísně setřít. Dlouhotrvajícím účinkem může dojít k vyblednutí barvy. Kromě okamžitého účinku přípravek i dlouhodobě zabraňuje uchycení plísně na ošetřeném povrchu, pokud se plíseň opět vytvoří, je ji možné velmi rychle opět odstranit, spotřeba přípravku je velmi malá. Jediným negativem přípravku je silný zápach po chloru, který v místě ošetřování ploch přetrvává dva až tři dny, podle intenzity větrání a velikosti ošetřené plochy. Při aplikaci přípravku je důležité  a nutné větrat a také používat ochranné pomůcky jako jsou gumové rukavice.

Přípravek dodáváme v blistrovém balení o obsahu 250 g granulátového koncentrátu s dávkovačem a míchadlem, 250 ml připraveného roztoku postačí na ošetření 2 m3 plochy postižené plísní.