Vyvločkování nečistot a zjiskření vody

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

I naprosto bakteriálně a chemicky nezávadná bazénová voda nemusí být ještě vizuálně přitažlivá a vhodná ke koupání. Každý majitel bazénu očekává vodu naprosto opticky čistou a průzračnou a ta skutečně dobře ošetřovaná a udržovaná bazénová voda má navíc odlesk a jiskru. Pro naprosté vyčištění bazénové vody od všeho, i toho nejjemnějšího znečištění, se používají chemické prostředky, které na sebe jemné znečišťující látky naváží, zhutní se, vytvoří tzv. vločky a ty jsou pak zachyceny v pískové filtraci.

Bez vyvločkování nečistot by filtrace jemné částečky nezachytila a ty by prošly zpět do bazénu. Voda je pak matná a pokud si ji prohlédneme detailně a prosvítíme ji, jsou v ní vidět malé plovoucí částečky špíny. Vločkovací prostředky AQUABELA vysráží jemné nečistoty tvořící jinak zákal vody do větších vloček a jejich následné odfiltrování nebo sedimentace dodá vodě ten správný křišťálový vzhled. Tekutý vločkovač reaguje velmi rychle a nezávisle na teplotě vody. Dojde k dokonalému vyčištění vody, že je zcela průzračná.

Dříve se na vločkování nečistot používaly přípravky s obsahem síranu hlinitého Al2(SO4)3, což je dnes už překonaný způsob vločkování. Dnes se používají polymerní chemikálie na bázi PAC (polyaluminiumhydroxidchlorid), které mají mnohem vyšší účinnost a minimální vedlejší efekty. Sníží se vnášení hliníku do bazénové vody, zlepší se účinnost filtrace a dojde k prodloužení životnosti pískové náplně filtrace. Používání originálních vločkovacích látek lze na bazénové vodě poznat na první pohled a rozdíl mezi bazénovou vodou ošetřenou vločkovačem a vodou bez něj je obrovský.


AQUABELA Tekutý vločkovač a zjiskřovač

Universální přípravek vhodný pro všechny privátní bazény je určen pro vločkování jemných částeček nečistot tvořících neodfiltrovatelnou suspenzi – zákal vody. Umožní dokonalé vysrážení těchto nečistot do větších vloček a jejich následné odfiltrování nebo sedimentaci a dodá vodě žádanou jiskru jako u pramenité vody. Reaguje velmi rychle nezávisle na teplotě vody. Zlepšuje účinnost filtrace, pomáhá prodlužovat životnost její pískové náplně. Přípravek je možné dávkovat manuálně, do skimmeru či přelivného žlábku, nebo prostřednictvím automatického dávkovacího čerpadla do cirkulačního systému před filtraci. Při použití automatického dávkování se výrazně sníží spotřeba chemikálie a zvyšuje se účinek. Přípravek je koncentrovaný a velmi účinný. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.


AQUABELA Sypký vločkovač

Vločkující přípravek na bázi síranu hlinitého je určen pro vyvločkování jemných částeček nečistot tvořících neodfiltrovatelnou suspenzi – zákal vody. Umožní tak vysrážení části jemných nečistot do větších vloček, jejich odfiltrování nebo usazení a následné odsátí bazénovým vysavačem. Dávkuje se manuálně, nerozpuštěný přímo do skimmeru či přelivných žlábků, nebo automaticky jako předem ve vodě rozpuštěný roztok dávkovacím čerpadlem. Oproti tekutému vločkovači má účinnost cca 60 %. Je závislý na teplotě vody a reakce vločkování je pomalejší. Voda při použití tohoto vločkovače nedosahuje takové čistoty, odlesku a jiskry jako při použití tekutého vločkovače a zjiskřovače. Dodáváme jej v dóze o obsahu 1 kg.


AQUABELA Pomalurozpustný vločkovač kartuše

Vločkovací kartuše na bázi síranu hlinitého jsou určeny pro vyvločkování jemných částeček nečistot tvořící neodfiltrovatelnou suspenzi – zákal vody. Umožní tak vysrážení části jemných nečistot do větších vloček, jejich odfiltrování nebo usazení a následné odsátí bazénovým vysavačem. Kartuše (polštářky) se aplikují přímo do skimmeru, kde se postupně rozpouští a aktivní látka se z nich uvolňuje. Účinek je dlouhotrvající a závisí na průtoku vody při zapnuté cirkulaci vody v bazénu. Voda při použití tohoto vločkovače nedosahuje takové čistoty, odlesku a jiskry jako při použití tekutého vločkovače a zjiskřovače. Balení obsahuje 8 ks polštářků.

 

AQUABELA CLARIFIER 4 v 1

Supervločkovač CLARIFIER je ideálním řešením pro Váš privátní bazén. Účinně odstraňuje z bazénové vody všechny zákaly a mastnotu z opalovacích krémů, dodá vodě v bazénu jiskru, zvyšuje účinnost filtrace. Vločkuje jemné částečky nečistot do větších vloček a umožní jejich následné odfiltrování nebo sedimentaci. Reaguje velmi rychle nezávisle na teplotě vody. Přípravek je možné dávkovat manuálně, do skimmeru či přelivného žlábku, nebo prostřednictvím automatického dávkovacího čerpadla do cirkulačního systému před filtraci. Při použití automatického dávkování se výrazně sníží spotřeba chemikálie a zvyšuje se účinek. Přípravek je koncentrovaný a velmi účinný. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.