Likvidace vodních řas, zazimování

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz
Nejúčinnějšími látkami, které likvidují vodní řasy a široké spektrum mikroorganismů, a zároveň slouží jako šetrná, ale dokonale účinná prevence, jsou tzv. algicidy. Pro řešení Vašich problémů s vodními řasami dodáváme velmi účinný algicidní přípravek na bázi polymerních kvarterních amoniových solí. Odstraňovač řas je nepěnivý přípravek k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech. Účinně omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Odstraňovač řas neohrožuje zdraví uživatelů bazénů a neškodí životnímu prostředí.


AQUABELA MODRÝ odstraňovač řas

Velmi účinný přípravek je vhodný zejména na již narostlé řasy, které zahubí a dále zabraňuje jejich dalšímu růstu a množení. Jedná se o nepěnivý přípravek určený k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech, má vysokou účinnost proti širokému spektru mikroorganismů. Přípravek také účinně omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Díky svému složení má dlouhodobé účinky a v bazénové vodě se odbourává jen pomalu. Přípravek je nejvhodnější dávkovat přímo do bazénu a na místa, kde se tvoří nejvíce řas. AQUABELA MODRÝ odstraňovač řas je vhodný pro každý privátní bazén s výskytem vodních řas. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr nebo v plastovém kanystru 5 l.


AQUABELA KOMBI SET SUPER proti řasám

Razantní dvousložkový přípravek je určen na šokové ošetření vody a odstranění řas ze silně řasami zasaženého privátního bazénu. Je velmi účinný na všechny druhy řas, trvale je zničí a dále zabraňuje jejich dalšímu růstu a množení. Jedná se o dva přípravky ve formě granulátu, které se jeden po druhém aplikují do bazénové vody. Přípravek má také celkové desinfekční účinky a slouží k desinfekci filtrace. Díky svému složení má dlouhodobé účinky, při přehnané aplikaci na silně řasami zasažený bazén může dojít k nárůstu vázaného chloru, vodu je pak nutno přechlorovat běžnými chlorovými prostředky (AQUABELA Chlor ŠOK) do bodu zlomu a nechat chlor vyprchat. Přípravek je nejvhodnější dávkovat přímo do bazénu a na místa, kde se tvoří nejvíce řas. Dodáváme jej v dózách o obsahu 2 x 1 kg.


Zazimování bazénu

V případě, že se venkovní bazén na zimu zcela nevypouští, jako například u nerezových bazénů, je nanejvýš vhodné vodu v bazénu na zimu upravit. Úpravou vody v zazimovávaném bazénu se chrání bazén a nevypuštěné rozvody (v podzemí) před usazováním vodního kamene a před tvorbou, nárůstem a nežádoucími účinky vodních řas a to především na podzim a na jaře, kdy je již více denního světla, intenzivnější sluneční svit a začínají se zvyšovat teploty. Správně upravená voda v nevypuštěném zazimovaném bazénu také výrazně usnadňuje, zrychluje a především zlevňuje údržbu a čištění bazénu po zimě, před novým napouštěním a přípravou na novou koupací sezónu.

Je ovšem potřeba mít vždy na paměti, že žádné prostředky, které se přidávají do bazénové vody pro přezimování, včetně AQUABELA Zazimovače, nebrání zamrzání vody v bazénu. Pokud jsou bazény postaveny z betonu, plastu, s obkladem či s bazénovou fólií, je třeba bazén a stěny bazénu chránit proti tlaku rozpínajícího se ledu na hladině nevypuštěné vody. Tlak a tloušťka ledové kry je závislá na mrazech. Zabránit poškození bazénu a jeho stěn je možné tím, že do vody naházíme polystyrenové desky nebo pár PET lahví částečně naplněných pískem nebo vodou tak, aby plavaly částečně potopené na hladině. Tlak ledu pak působí do pružných materiálů lahví nebo polystyrenu a nepoškozuje stěny bazénu.


AQUABELA Zazimovač

Tekutý koncentrovaný prostředek k přezimování bazénu zabraňuje růstu řas a dalších mikroorganismů ve vodě během zimního období, kdy bazén není v provozu. Omezuje také možnost vzniku nežádoucích minerálních zákalů a brání vzniku a usazování vodního kamene, který se často v průběhu zimy tvoří. Nevypouštěním bazénu se chrání stěny a dno bazénu proti tepelným rázům a přemrzání materiálů, ze kterých je bazén postaven. Zvláště vhodné je nevypouštět bazény z plastů, bazény s bazénovou fólií a také nerezové bazény. Bazén se při použití zazimovače na jaře lépe čistí a připravuje na novou sezónu. Koncentrovaný nebo ředěný přípravek se rovnoměrně rozlévá podél celého okraje bazénu. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr nebo v plastovém kanystru 5 l.