Bazénové vysavače

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

K udržení kvalitní čisté vody a čistoty stěn a dna bazénu nestačí sebevýkonnější technologie. Uživatelé s sebou do bazénu vnesou vždy kromě chemického a bakteriologického znečištění i spoustu mechanických nečistot, které cirkulace vody nestačí nebo nezvládne odnést do technologie, aby byly zachyceny na filtrech. Pro tyto účely byly vyvinuty bazénové síťky, kartáče a hlavně moderní pomocníci každého majitele bazénu, automatické bazénové vysavače. Pokud tedy nechceme bazén drhnout ručně pomocí kartáče, je namístě pořídit si bazénový vysavač, který samostatně, bez přílišných nároků na obsluhu a bez námahy, efektivně a rychle vysaje a vyčistí dno i stěny bazénu.


Zařízení není závislé na filtraci (má vlastní pohon, čerpadlo i filtr), nevyžaduje pozornost obsluhy a po vložení do bazénu pracuje automaticky. Pravidelným používáním bazénového vysavače nejen odstraníte mechanické nečistoty z bazénu, ale zároveň filtrujete bazénovou vodu. Výkon bazénových vysavačů se pohybuje v rozmezí od 16 do 70 m3/hod. Bazénový vysavač posbírá ze dna nečistoty, které se nezachytily do klasické filtrace (sponky, gumičky, žvýkačky, vlasy, písek atd.). Vysavač vyčistí i tzv. slepá místa, kde se nečistoty usazují a hromadí, včetně míst, která jsou náchylná na tvorbu řas.

Voda v takto udržovaném bazénu působí čistě a je jisté, že z výsledků jeho práce budete mít vskutku radost. Tím, že bazénový vysavač odejme z bazénu velké množství nečistot, dojde k celkovému zlepšení kvality bazénové vody. Při pravidelném používání lze efektivně předejít např. problémům s řasou a majitel bazénu tak ušetří náklady na bazénovou chemii a velké množství času, které by bez vysavače musel péči o bazén věnovat.


Pro privátní bazény dodáváme bazénové vysavače značky DOLPHIN od předního světového výrobce, které jsou vhodné dle jednotlivých typů i pro větší privátní bazény s délkou do 12 m. Vysavače DOLPHIN představují nejběžnější typ bazénových vysavačů dodávaných v ČR, jsou spolehlivé, universální a cenově dostupné. Snadno se ovládají a při čištění bazénu dosahují kvalitních výsledků. Z nabídky vysavačů je potřeba zvolit vhodný typ zejména podle délky bazénu, pro standardní privátní bazény o velikosti kolem 10 m jsou vhodné modely řady Dolphin 2000, pro menší bazény se hodí spíše kompaktní model MOBY. Vysavač je neocenitelný pomocník zejména pro majitele keramických obložených bazénů a bazénů s povrchovou úpravou z fólie, které vyžadují větší údržbu a pravidelné čištění. Investice do vysavače v porovnání s ušetřeným časem a ostatními náklady na údržbu bazénu se určitě vyplatí.


Automatický vysavač dna a stěn bazénu DOLPHIN 2002

je určen pro bazény o velikosti cca 12 m. Vysavač automaticky setře, vyčistí a podtlakově přefiltruje nečistoty ve Vašem bazénu. Vysoce výkonný jemný filtr o ploše 0,775 m2 a filtrační schopnosti 50 μm přefiltruje 18 m3/h vody. Vysavač vyčistí nejen vodorovné plochy, ale také stěny až nad úroveň hladiny. Zařízení je absolutně nenáročné na obsluhu a údržbu. Po vložení do bazénu a následném zapnutí se o něj nemusíte starat, neboť se po ukončení čisticího cyklu sám vypne. Vysavač je vybaven  kontrolkou plného filtračního sáčku a má vylepšený kabel s "otočným čepem" zabraňujícím zamotání. Pro bazény s hladkým povrchem je možno k vysavači dokoupit speciální kartáče Wonder Brush. Vysavač Dolphin 2002 pracuje ve dvou režimech:

Automatické čištění
Vysavač má zabudovaný mikroprocesor se samoprogramovací schopností, což mu po krátkém "osahání" bazénu umožní zvolit takový čisticí cyklus, který bude nejvhodnější pro tvar a velikost Vašeho bazénu.

Čištění pomocí dálkového ovládání
Dálkové ovládání umožňuje rychlé vyčištění problematických míst v bazénu, kde se vyskytuje větší množství nečistot. Vysavač můžete řídit pomocí bezdrátového dálkového ovládání, díky kterému jednoduše najedete na kterékoliv místo v bazénu. Pomocí dálkového ovládání můžete také přednastavit dobu čisticího cyklu, přibližnou velikost bazénu a čištění dna a stěn bazénu nebo pouze dna.

Další informace a technické údaje najdete v přiloženém katalogu bazénových vysavačů.

 
Přiložené soubory