Pomůcky k údržbě a čištění bazénu

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz

Aby byl Váš bazén stále jako nový, je dobré mít po ruce několik drobných, ale šikovných pomůcek na čištění a údržbu stěn, dna, hladiny a okolí bazénu. Mezi základní a nejčastěji používané pomůcky, bez kterých se zřejmě neobejde žádný majitel privátního bazénu, patří:


Teleskopická tyč slouží k tomu, abychom na ni nasadili ostatní příslušenství  jako jsou kartáče, síťky nebo hubice a mohli jsme udržovat bazén i v těch nejodlehlejších a nejhlubších místech, aniž bychom museli vstoupit do vody. Tyče jsou skládací (teleskopické), aby při uskladnění nezabíraly příliš místa.


Speciální bazénové kartáče slouží k pravidelnému čištění stěn, dna a okolí bazénu. Dodáváme kartáče různých šířek až do 36 cm, kartáče s nádobkou na chemikálie, kartáče ruční i ty určené jako nástavec na tyč. Pomocí kartáče můžeme odstranit nejen běžné znečištění stěn bazénu, ale i usazující se vodní kámen či nežádoucí vodní řasy.


Bazénové síťky slouží k odstranění mechanických nečistot z vody bazénu. Jiný typ síťky se používá pro sbírání nečistot z hladiny a jiný na nečistoty, které díky své hmotnosti klesly na dno. Síťky se používají výhradně nasazené na teleskopické tyči.


Pro správné dávkování desinfekčních chemikálií je určen plovák. Dodáváme plováky různých velikostí pro různé typy tablet. Po vložení do plováku tableta plave těsně pod hladinou vody v bazénu a postupně se rozpouští. Díky tomu jedna tableta vydrží desinfikovat vodu ve Vašem bazénu až 1 týden, postupně se z ní uvolňuje aktivní chlor a nedochází k přechlorování. Dávkování pomocí plováku a tablet je ideální pro menší privátní bazény, které nejsou tak často využívané a majitel nechce údržbě bazénu věnovat příliš času.


Pokud se na dně bazénu usadí nečistoty, které nezachytila filtrace a nejdou nabrat dnovou síťkou, je na místě využít vysávací hubici nebo jednoduchý tryskový vysavač. Vysávací hubici nasadíme na teleskopickou tyč, připojíme na ni sací hadici od cirkulace a při zapnutém čerpadlu filtrace důkladně vysajeme dno bazénu. Nečistoty přichycené na dně bazénu nebo narostlé řasy odstraníme pomocí kartáčků na dně hubice, veškeré nečistoty následně skončí ve filtru.


Tryskové vysavače fungují na opačném principu. Nasadíme je naopak na hadici výtlaku v okruhu cirkulace vody a tím, jak přejíždíme po dně bazénu, speciální konstrukce tryskového vysavače pomocí přivedeného proudu vody zvíří nečistoty pod vysavačem a nasaje je do filtračního sáčku, který je nasazen na horní část vysavače. Nečistoty se zachytí ve filtračním sáčku jako u běžného vysavače a sáček následně vyhodíme do odpadu.


V nabídce je i široký výběr bazénových teploměrů, kterými můžeme průběžně sledovat teplotu vody v bazénu. Ta nás informuje nejen o tom, jak příjemná je voda v bazénu na koupání, ale i o účinnosti ohřevu bazénové vody a v neposlední řadě o dostatečnosti desinfekce. Jak známo, teplé počasí a s tím související teplejší voda v bazénu podporuje množení mikroorganismů a proto je u teplé vody nutno zvýšit dávky desinfekce.


Kompletní sortiment pomůcek pro čištění a údržbu bazénu najdete v katalogu produktů zde.