Měření a regulace kvality vody a dávkování chemikálií

Kontaktujte nás
Kamil Pech
Kamil Pech
Obchodně technický poradce pro Čechy
t: +420 731 570 282
e: pech@ghcinvest.cz
Daniel Masařík
Daniel Masařík
Obchodně technický poradce pro Moravu
t: +420 731 107 048
e: masarik@ghcinvest.cz
Ukázka realizace

Realizace
Vnitřní bazén Velvary

Pomocí systémů pro automatické měření, regulaci a dávkování chemikálií lze zajistit kontinuální sledování hlavních parametrů bazénové vody, jako je obsah volného chlóru, hodnota pH nebo redox potenciál, a zajistit průběžné dávkování chemikálií na desinfekci a úpravu pH bazénové vody. Tato plně automatická zařízení nejen že ušetří čas a námahu s ručním dávkováním chemikálií, ale v konečném důsledku dávkují jen tolik chemikálií, kolik je pro daný stav vody v bazénu potřeba a tudíž snižují celkovou spotřebu, protože udržují vysokou kvalitu bazénové vody kontinuálně.

Kompaktním řešením od renomovaného výrobce, německé firmy Jesco, která mimo jiné vyrábí i profesionální zařízení pro úpravu vody ve veřejných bazénech a aquaparcích, je měřicí a regulační deska EASYPOOL SMART CPT. Rozvod měřené vody uvnitř desky umožňuje snadnou instalaci případně výměnu senzorů a také jednoduché odebírání vzorků na kalibraci. Přesné senzory předávají v reálném čase informace o množství desinfekce, hodnotě pH a teplotě vody. Hadičková čerpadla moderní konstrukce pak zajišťují přesné a bezpečné dávkování agresivních tekutých chemikálií.

 
Mozkem celého zařízení je regulační jednotka TOPAX DX SMART, která díky množství pokročilých funkcí (provozní deník, alarm), ale také díky jednoduchému ovládání s menu v češtině, přesnosti měření a spolehlivosti představuje ideálního pomocníka pro kontrolu kvality bazénové vody. Tato digitální jednotka vyhodnocuje data získaná z měřicích sond a podle nastavených parametrů řídí činnost dávkovacích čerpadel na tekuté chemikálie, které jsou k ní připojeny. Regulační jednotka zároveň průběžně zapisuje a ukládá naměřené hodnoty, které lze kdykoliv zobrazit na displeji.

Díky dvoustupňovému proporcionálnímu režimu dávkování, kdy se dávkované množství chemikálie upravuje úměrně tomu, jak se příslušná měřená hodnota blíží hodnotě nastavené, lze účinně snížit spotřebu chemikálií na desinfekci a úpravu pH. Nedochází k přechlorování ani k přílišnému kolísání parametrů vody a kvalita vody je dlouhodobě stabilní. Systémy automatického měření a regulace kvality vody Jesco jsou nenáročné na obsluhu a jsou neocenitelným pomocníkem a nedílnou součástí moderní technologie úpravy vody v privátních bazénech. Prohlédněte si přehlednou prezentaci zde.


Kompaktní systém MaR pro privátní bazény rovněž představuje řada měřicích a regulačních desek MEIBLUE. Desky se vyznačují velice jednoduchým ovládáním, kompaktní konstrukcí a spolehlivostí. Jsou ekonomicky výhodnou variantou, zejména pro menší privátní bazény. Pomocí průběžného vyhodnocování hodnoty oxidačně-redukčního potenciálu (ORP) a pH určují účinnost a míru desinfekce v bazénové vodě a podle toho dávkují příslušné chemikálie na úpravu parametrů bazénové vody. Pomocí spolehlivých a tichých hadičkových čerpadel dávkují do cirkulačního okruhu tekuté chemikálie z přistavených barelů a zajistí tak prakticky bezobslužný chod technologie úpravy vody Vašeho domácího bazénu.